PROJEKTOVÉ DNY ZŠ TGM OTROKOVICE
15. 11. 2021

V pondělí 15. listopadu přijela naše pojízdná učebna na základní školu T. G. Masaryka v Otrokovicích. Přišly se k nám podívat žáci, jak z prvního, tak ze druhého stupně.

Nejdříve se dozvěděli co se skrývá pod pojmem pneumatika a potom si vyzkoušeli sestavit pneumatické obvody. Všechny příklady byli z praxe. Žáky to velice bavilo a hodně rychle pochopili princip pneumatických zařízení.

Také si vyzkoušeli práci na 3D tiskárnách. Náš lektor jim nejdříve vysvětlil co to je 3D tiskárna a jak se s ní pracuje a poté se vrhli na tisk. Všichni si navrhli své originální předměty a ty si pak vytiskli.

Pro každou třídu máme individuální plán výuky, podle toho, jak jsou děti velké a zda už mají nějaké zkušenosti. Snažíme se aby žáky hodiny bavily a zároveň si odnesli hodnotné vědomosti.

Pneumatiku a 3D tisk si vyzkoušeli i děti ze třetí třídy. Někomu by se mohlo zdát, že jsou na to ještě malí, ale naše hodiny přizpůsobujeme věku dětí, tak aby to krásně pochopili a odnesli si cenné vědomosti. Musím je velice pochválit, byli opravdu šikovní.

Někteří žáci jsou natolik zvídaví, že dojde řada i na elektropneumatiku. Propojení základů z pneumatiky s elektrickými obvody není už tak jednoduché. Presto to pod vedením naší lektorky všichni zvládnou a ještě se u toho pobaví.