Projekt BDSAT – pracovní příležitost pro absolventy a studenty

Z Buchlovic do kosmu!

Společnost BD SENSORS, s.r.o. neustále přichází s inovacemi a výzvami. Je otevřena nejen novým nápadům, ale i mladým talentům z řad studentů a absolventů středních i vysokých škol. Aktuálně se studentům a absolventům otevírá úplně nová možnost, a to podílet se na vývoji nanosatelitu, který poletí do kosmu.

Ve společnosti BD SENSORS právě začínají pracovat na velmi zajímavém projektu BDSAT, který by mohl být výzvou pro mladé vývojáře, programátory a všechny nadšence. BDSAT je nanosatelit, který svou velikostí připomíná Rubikovu kostku (10x10x10 cm). Jedná se o mini družici (tzv. cubesat), na které budou senzory tlaku vyráběné společností.

Vypuštění tohoto nanosatelitu do kosmu se plánuje na rok 2022. Po jejím vypuštění se bude testovat, jak senzory tlaku v těchto podmínkách fungují.

Zajímá Vás projekt BDSAT?
Máte blízko k programování, vývoji či technice? Staňte se součástí vývojového týmu BD SENSORS! Hledáme mladé vývojáře a absolventy, kteří se nebojí výzev.

Projekt BDSAT má za cíl vytvořit prototyp zařízení na měření tlaku a ověřit funkčnost této technologie v podmínkách otevřeného kosmu. Kromě technické způsobilosti bude ověřována funkce samotného měření, jeho realizovatelnost a vhodnost pro použití v satelitech ve vesmírných podmínkách.

Druhou částí experimentu je ověření funkce superkapacitoru jako moderního komponentu pro ukládání elektrické energie. Soustava bude během letové fáze přivrácené ke Slunci nabíjená energií ze solárních panelů. Během druhé fáze letu bez dodávky energie ze solárních panelů se energie z tohoto zdroje bude vybíjet do umělé zátěže.

Úspěch experimentu by znamenal unikátní možnost prezentovat dosažené výsledky na světovém trhu a velký potenciál tlakového senzoru do budoucna.

Kontakt

BD SENSORS, s.r.o.
Hradišťská 817
687 08 Buchlovice
Česká republika

+420 572 411 011
info@bdsensors.cz
www.bdsensors.cz