Kroužky

Naše partnerské společnosti nás intenzivně podporují v pořádání kroužků pro žáky základních škol. Protože máme velmi pozitivní ohlasy, chceme tuto činnost rozšířit i na další základní školy, hledáme další firmy, které by byly ochotny kroužky na dalších ZŠ podporovat.

KROUŽKY VE ŠKOLNÍM ROCE 2022 - 2023

S našimi kroužky slavíme úspěchy již několik let. Pro školní rok 2022/2023 jsme si pro všechny zájemce a příznivce technických oborů připravili řadu novinek i nové lektory. Těšíte se? Určitě je na co!

Co nás čeká v novém školním roce?

V letošním školním roce jsme pro všechny, kteří mají rádi techniku, programování a chtějí se zábavnou formou dozvědět něco nového, připravili KROUŽKY TECHNIKY.

V kroužcích na vás čekají nová témata, noví lektoři a mnoho dalšího. Budete se učit různým technickým dovednostem, poznáte principy pneumatiky, elektropneumatiky a hydrauliky. V našem unikátním kamionu, budete sestavovat vlastní fungující obvody a vysvětlíme si, co pohání velké stroje. Čeká vás programování robotů, technické stavebnice a hlavně seznámíte se s 3D tiskárnami. Zkrátka je toho spousta a určitě se máte na co těšit!

Kdo se může přihlásit?

Úplně každý žák nebo žákyně základní školy. Ale pozor – počet míst je omezen!

V našich kroužcích rádi uvítáme nejen technické nadšence a machry, ale také ty, kteří se chtějí něco nového dozvědět nebo si něco prakticky vyzkoušet.

Naše kroužky jsou pro všechny žáky zdarma. A to díky partnerským firmám, školám, či obcím, které se na financování podílejí.

Kde a kdy budou letos kroužky probíhat?

Kroužky budou probíhat od října do května, vždy jednou týdně v domluveném čase, ten se v jednotlivých městech a školách liší.

Ve školním roce 2022 – 2023 se budeme pravidelně setkávat na těchto místech:

 • Buchlovice
 • Boršice
 • Staré Město
 • Uherské Hradiště (ZŠ Za Alejí a ZŠ Větrná)

KROUŽKY VE ŠKOLNÍM ROCE 2021 - 2022

Máme novou mobilní učebnu

Učili jste se někdy v kamionu? Máme jedinečnou mobilní učebnu, která je součástí plně vybaveného kamionu. Ale nejvíc se Vám budou líbit naše pomůcky a stavebnice pro výuku hydrauliky, pneumatiky a dalších témat z oblasti techniky.

Připravili jsme nová témata

Kroužky jsou určeny pro všechny žáky, kteří se zajímají o technické předměty a rádi by se nejen dozvěděli něco nového, ale především si všechno vyzkoušeli. Zaměříme se na hydrauliku, pneumatiku a budeme si vysvětlovat, jak fungují a co pohání velké stroje. Neopomeneme ani oblast elektroniky a IT.

Na konci kroužku Vás provedeme i firmami, kde se tyto technologie používají a ukážeme si jejich využití v praxi.

Není se čeho bát

Pokud nejste technický machr, nebojte se. Máme zkušené lektory, vynikající pomůcky a všechno Vám ukážeme a naučíme.

Věříme, že zaujmeme i ty, kteří již mají nějakou zkušenost a zajímají se o to, jak fungují velké stroje, i ty, co nikdy nic podobného nezkoumali.

Pro koho jsou naše kroužky?

Kroužky jsou určeny pro žáky druhého stupně základní školy – od páťáků po deváťáky. A jsou pro ně zdarma! A to díky partnerským firmám a školám, které se na financování podílejí.

Těšíme se na vás!

Kde a kdy budou kroužky probíhat?

Od začátku října do konce května, vždy jednou týdně v délce 1,5 hodiny. Obvykle od 14 do 15:30 hodin.

Výuka bude probíhat pravidelně na těchto místech:

 • ZŠ Buchlovice
 • CZŠ ve Veselí nad Moravou
 • ZŠ Hutník
 • SŠPHZ UH
 • ZŠ Františka Horenského Boršice
 • ZŠ a MŠ Tupesy
 • ZŠ Mánesova Otrokovice
 • ZŠ Staré Město

KROUŽKY VE ŠKOLNÍM ROCE 2020 - 2021

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ: Zahájení kroužků bylo odloženo z důvodu zhoršené epidemiologické situace a nařízení vlády. Jelikož opatření k omezení pandemie pokračují, není v letošním roce možné kroužky realizovat. Děkujeme všem našim příznivcům a zájemcům a těšíme se na vás ve školním roce 2021/2022.  Pokud máte zájem o návštěvu našich odborných učeben, napište nám a zúčastněte se individuálních lekcí. Sledujte, prosím, naše stránky, o zahájení kroužků vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení. 

Co na vás čeká?

V kroužcích poznáte principy pneumatiky, budete sestavovat vlastní fungující pneumatické obvody, vysvětlíme si, co pohání velké stroje, čeká nás programování, roboti, technické stavebnice a hlavně spousta zábavy.

Přihlásit se může úplně každý žák nebo žákyně druhého stupně. Ale pozor – počet míst je omezen!

Naše kroužky jsou pro všechny žáky zdarma. A to díky partnerským firmám, školám, či obcím, které se na financování podílejí.

Opatření proti šíření
koronavirové nákazy

V loňském školním roce jsme bohužel byli nuceni kroužky ukončit předčasně z důvodu koronavirové pandemie a nyní doufáme, že se nám co nejvíce lekcí podaří uskutečnit. Prosíme všechny účastníky našich kroužků, aby dodržovali základní pravidla zabraňující šíření respiračních onemocnění a v případě jakýchkoli příznaků respiračních nemocí se z dané lekce omluvili svému lektorovi.

Respektujeme všechna platná opatření a nařízení. Jelikož se tato v průběhu času mění, mohou se pravidla měnit i u nás – např. nošení roušek, dezinfekce rukou apod.

V našem kamionu máme připraveny dezinfekce, dodržujeme maximální počet 10 účastníků a v učebnách je nutné mít roušku.

Děkujeme za pochopení.

Kde a kdy budou letos kroužky?

Jako obvykle budou naše kroužky probíhat od října do května, vždy jednou týdně v domluveném čase, tento se v jednotlivých městech a školách liší.

Ve školním roce 2020 – 2021 se budeme pravidelně setkávat na těchto místech:

 • Tupesy
 • Staré Město
 • Polešovice
 • Uherské Hradiště – ve dvou časech
 • Otrokovice
 • Boršice

UPOZORNĚNÍ: Zahájení kroužků je v souvislosti s koronavirovou pandemií a přijatými opatřeními odsunuto na neurčito. Ihned po umožnění konání kroužků Vás budeme informovat.

KROUŽKY VE ŠKOLNÍM ROCE 2019 - 2020

Kroužky organizujeme již 5. rokem a velmi nás těší, že je o ně stále větší zájem a žáci se k nám vracejí.

Níže se můžete podívat, jaké kroužky probíhaly ve školním roce 2019 – 2020 a přečíst si rozhovory s našimi lektory.