Kamion ve Starém Městě

Vezeme praxi do škol – to je nejen moto, kterým se řídíme, ale také nápis na naší unikátní mobilní učebně v kamionu, kterou můžete v následujících dnech potkat ve Starém Městě.

Pro žáky základní školy a družiny, kteří i v této náročné době mohou být ve škole, máme připravený pestrý program a spoustu zážitků s technikou. Naučíme se, jak funguje pneumatika, jak se programuje robot – ozobot, vytiskneme si klíčenku na 3D tiskárnách a třeba poznáme i Minecraft.

V odpoledních hodinách se k nám může hlásit kdokoli, kdo by měl zájem o individuální vzdělávání a poznání tajů naší krásné mobilní učebny.

AKCE PROBÍHÁ V TERMÍNU 15. - 24. 2. 2020.

V dopoledních hodinách je učebna v kamionu určena pro žáky školy, po obědě se věnujeme žákům z družiny a odpoledne jsou volná pro všechny, kteří se chtějí něčemu naučit, rozšířit si své znalosti a dovednosti nebo si jen něco vyzkoušet.

Vzhledem k platným epidemiologickým opatřením probíhá odpolední vzdělávání individuální formou 1 lektor + 1 žák (případně sourozenci ze společné domácnosti). Všechny zájemce o odpolední kurzy proto prosíme, aby nás kontaktovali – společně domluvíme termín a téma společně stráveného času.

Pro účastníky je akce zdarma.

Program vzdělávání pro žáky

3D technologie a 3D tisk

1. modul:
Návrh – práce v Tinkercadu.

2. modul:
3D modely a 3D tisk.

Pneumatika

1. modul:
Pneumatika, pneumatický obvod, stavba a sestavování pneumatických obvodů podle schémat.

2. modul:
Sestavování pneumatických obvodů podle vlastního návrhu.

Programování robotků, grafické programování

1. modul:
Programování robotků – ozoboty, arduino.

2. modul:
Práce s dalšími grafickými programy.

Co vás čeká?

  • PNEUMATIKA
  • IT, PROGRAMOVÁNÍ
  • ROBOTI
  • MINECRAFT
  • 3D TISK
  • a spousta zážitků

Kde nás najdete?

Kamion bude po celou dobu stát u budovy 1. stupně ZŠ Staré město – na nám. Hrdinů 1000.

Kontakt - rezervace

Mgr. Lucie Sekaninová
+420 608 716 093 (v pracovní dny 8:00 - 17:00)
sekaninova@visc.cz

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Veškeré aktivity realizujeme v souladu s vládními nařízeními a za přísného dodržení všech hygienických a epidemiologických opatření k zabránění šíření koronavirové nákazy. Proto odpolední aktivity probíhají pouze individuální formou, všichni lektoři i účastníci musí nosit roušku a při vstupu použijí dezinfekci rukou.

Projekt Technologické centrum pro Průmysl 4.0 byl financován z operačního programu IROP. Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_054/0004973.