Kamion v Jalubí

Ve dnech 26. – 28. května 2021 navštívil náš unikátní kamion s mobilní učebnou pro výuku techniky obec Jalubí na Uherskohradišťsku. Zaparkoval u hřiště, nedaleko zdejší základní školy, aby zde mohly probíhat projektové dny pro žáky 1. – 5. třídy, družiny i individuální lekce pro zájemce.

Pestrý program nabídl výukové lekce robotiky, pneumatiky a 3D technologií. Během dopoledne se v kamionu vystřídali žáci zdejší základní školy, po obědě je následovali prváčci a druháčci z družiny a odpoledne bylo vyhrazeno pro zájemce z řad malých a velkých školáků či veřejnosti.

Žáci si chvíle strávené s technikou v kamionu i mimo něj velmi užili, byli nadšení z objevování nových technologií a jistě si odnesli i spoustu zážitků. Děkujeme všem za super atmosféru a zájem.

Program vzdělávání pro žáky

3D technologie a 3D tisk

1. modul:
Návrh – práce v Tinkercadu.

2. modul:
3D modely a 3D tisk.

Pneumatika

1. modul:
Pneumatika, pneumatický obvod, stavba a sestavování pneumatických obvodů podle schémat.

2. modul:
Sestavování pneumatických obvodů podle vlastního návrhu.

Programování robotků, grafické programování

1. modul:
Programování robotků – ozoboty, arduino.

2. modul:
Práce s dalšími grafickými programy.

Kontakt - rezervace

Mgr. Sylva Štěpitová
+420 775 618 422
sylva.stepitova@visc.cz

Na co se můžete těšit?

  • PNEUMATIKA
  • 3D TISK
  • MBOT
  • a spousta zážitků

Veškeré aktivity realizujeme v souladu s vládními nařízeními a za přísného dodržení všech hygienických a epidemiologických opatření k zabránění šíření koronavirové nákazy. Proto odpolední aktivity probíhají pouze individuální formou, všichni lektoři i účastníci musí nosit respirátor (děti roušku) a při vstupu použijí dezinfekci rukou. Naši lektoři jsou pravidelně testováni.

FOTOGALERIE Z INDIVIDUÁLNÍCH LEKCÍ V JALUBÍ