Hodnocení projektových dnů na Základní škole ve Starém Městě

V únoru náš kamion zavítal k budově prvního stupně Základní školy ve Starém Městě. Zaparkoval ve dvoře školy a během necelých dvou týdnů se v něm vystřídaly všechny třídy prvního a druhého ročníku, v odpoledních hodinách jsme se věnovali družinám a poté byl ještě čas pro individuální výuku zájemců z řad žáků i veřejnosti.

Všechny třídy se zúčastnily projektových dnů na téma pneumatiky, 3D tisku a robotiky. Aktivit se žáky se účastnili také jejich učitelé a vychovatelky, proto jsme je požádali o zpětnou vazbu a hodnocení našich aktivit. Jsme rádi za všechna milá slova a těšíme se na další spolupráci.

Informace o celé akci ve Starém Městě najdete ZDE.

“Děti z mojí třídy se programu účastnily jako první z naší školy. Vůbec nevěděly, co mají očekávat. V kamionu zkoušely vyhledat jednotlivé komponenty a zapojit je dle promítnutého schématu, potom připojovaly hadičky a nakonec spouštěly vzduch do systému. Pracovaly naprosto samostatně a s velkým zaujetím. Když se jim práce podařila, měly obrovskou radost, že se píst pohybuje a vše pracuje, jak má. Dále měly děti možnost vyzkoušet si 3D tisk. Moc byly nadšené, že mohly sledovat, jak tiskárna pracuje a nemalou radost jim udělalo, že si mohly vytištěný výrobek ponechat. Dětem se program líbil a všechny odcházely do třídy plné dojmů. Přeji Vám plno stejně nadšených dětí a hodně zdaru do další práce!"
V.D. třídní učitelka 2.B
“Pro děti bylo přínosné setkání s technickým vybavením, které v běžné výuce nepoužívají. Zaujal je robůtek a 3D tiskárna. Při skládání součástek podle projektu se ukázalo, že tuto aktivitu jsou schopni zvládnout opravdu všichni žáci.”
Š.Š. třídní učitelka 2.D
“Děkujeme za projektový den. Pro děti to bylo velmi zajímavé a srozumitelné. Děti to moc bavilo. Dokázali jste, že se dnešních technických vymožeností nemusíme bát seznamovat i v prvních třídách, když to umí skvělí školitelé.”
J.T. třídní učitelka 1.A
“Děti z naší školní družiny byly z projektových dnů velmi nadšené. Se svým oddělením jsem se zúčastnila výukového programu, kde byla dětem lektorkami srozumitelně vysvětlena příprava a následně tisk jmenovky na 3D tiskárně. Z projektových dnů jsme si odnesly - děti i my dospělí- nové vědomosti a poznatky. ŠD se těší na další spolupráci s Vámi.”
B.L. vedoucí vychovatelka školní družiny
“Velké poděkovaní patří organizátorům i lektorům za úžasný nápad i zážitek, děti byly nadšené, otevřely se jim další obzory v oblasti vědy... Budeme se těšit na další projektové dny.”
M.H. třídní učitelka 2.A