Hodnocení akcí pořádaných pro OA UH

V pátek 12. dubna 2019 jsme uspořádali několik akcí pro studenty z Obchodní akademie, VOŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště. Studenti mohli předem vybírat z nabídky několika exkurzí a přednášek a sami si zvolit, co je zajímá nejvíc. V nabídce byly exkurze do soukromých společností zaměřené na jejich řízení a provoz, návštěva úřadů, pojišťovny či velmi zajímavé besedy pořádané přímo v budově školy. 

Jelikož se akcí účastnili také vyučující z Obchodní akademie v Uherském Hradišti, požádali jsme je o krátkou zpětnou vazbu k jednotlivým akcím. 

Exkurze do České pojišťovny, a.s.

"Exkurze žáků do České pojišťovny byla velmi zajímavá, pan ředitel Roman Janál měl perfektně připravenou prezentaci, připravil ji na míru našim studentům. Dokázal žáky zaujmout, motivovat je k pokládání otázek a na vše, co žáky zajímalo, pohotově odpověděl. Děkujeme za možnost této exkurze, myslím, že byla pro naše žáky velkým přínosem."

PhDr. Yvona Šulcová

Beseda s exkurzí do RayService, a.s. ve Starém Městě

"Exkurze v Ray Service byla výborná. Byli maximálně připravení. Beseda s exkurzí byla více určena pro studenty ITE – kvůli ERP systémům, ale i studenti ekonomického oboru si mohli udělat představu o tom, jak se dnes řídí a administruje moderní společnost. Bylo to zajímavé, při prohlídce výroby jsem dávala otázky já i studenti, všechno se hodilo do předmětu EKO. Za mě celkově velká spokojenost a vstřícnost."

Ing. Adéla Hrabcová

Řízení a administrace chytré továrny BD SENSORS

"Exkurze byla perfektně připravená. Jak organizačně (odvoz studentů), tak lidí ve firmě BD SENSORS.
Již jen to, že se exkurze natáhla více jak o 40 minut a studenti udrželi pozornost, svědčí o její zajímavosti."

Mgr. Igor Osoha

Návštěva Finančního úřadu v Uherském Hradišti

"Exkurze na FÚ byla zajímavá, provádějící, Ing. Radek Habarta poutavým způsobem seznámil studenty s odděleními FÚ, způsoby kontroly a úspěchy v dohledávání financí. Exkurze byla pro studenty určitě přínosem a doplněním učiva po stránce praktického seznámení."

RNDr. Lenka Řezníčková

Beseda na téma: Daně, daňové poradenství, audit, Komora daňových poradců

"Paní Tamara Štěrbová studenty zaujala zcela netradičním pohledem na povolání daňového poradce a auditora, na oblast daní, práva, právní systém v oblasti daní. Velmi zajímavé jsou její zkušenosti z praxe soudního znalce z oblasti ekonomiky. Povídání bylo dokresleno příběhy z jednotlivých případů, které paní inženýrka řešila."

Mgr. Marie Kuntová

Jednou z pořádaných a velmi vydařených akcí byla také přednáška Ing. Lukáše Trčky, Ph.D. Prezentace CzechInvestu na OA UH. Studenti ocenili téma, široký rozhled, zajímavý výklad, netradiční způsob komunikace studentů s přednášejícím i jeho smysl pro humor. Studenti prostřednictvím slido aplikace odpovídali na otázky, které se týkaly kvality života ve Zlínském kraji.

Velmi děkujeme vedení Obchodní akademie v Uherském Hradišti a jejím studentům a pedagogům za spolupráci a milou zpětnou vazbu.