Dny otevřených dveří na OA UH a SŠPHZ

Konec listopadu již tradičně patří akcím, kdy školy zvou žáky základních škol, jejich rodiče, učitele a také širokou veřejnost do svých prostor v rámci dnů otevřených dveří.

Cílem je zejména těm, které v nadcházejících měsících čeká volba střední školy a profesní dráhy, pomoci při jejich rozhodování.

Školy prezentují nejen sebe, úspěchy svých studentů, nabízené obory studia, své prostory a vybavení, ale také společnosti, se kterými dále spolupracují.

Ve dnech 23. a 24. listopadu 2018 pořádaly dny otevřených dveří dokonce dvě naše partnerské školy – Obchodní akademie, VOŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště a Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště.

Vzhledem k výborné spolupráci s oběma školami jsme měli možnost se těchto dnů otevřených dveří také zúčastnit, a to i s prezentací našich spolupracujících firem.

Případným zájemcům či nerozhodnutým žákům 9. tříd nabízíme kariérové poradenství. Pomáháme jim zorientovat se v nabídce studijních a učebních oborů, získat informace o povoláních, vybrat si takové, které jim umožní žít spokojený život.

Dny otevřených dveří na SŠPHZ

Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická v Uherském Hradišti má nabídku oborů pro žáky základních škol velmi širokou, aktuálně uchazečům nabízí čtyři studijní a čtyři učební obory.

I tato střední škola nám vzhledem k několikaleté spolupráci nabídla možnost prezentace během svých dnů otevřených dveří.

Dny otevřených dveří na OA UH

Obchodní akademie v Uherském Hradišti nabízí dva studijní obory – Obchodní akademie a Informační technologie. 

Dnem otevřených dveří provázeli návštěvníky již tradičně sami studenti.

Z oboru Informační technologie to byli Michaela Burešová a Michael Hozza. Oba již druhým rokem spolupracují s VISCem a vedou naše kroužky programování. Na dnech otevřených dveří prezentovali své příběhy, zkušenosti z lektorování kroužků programování, spolupráci s firmami a také činnost VISCu v oblasti kariérního poradenství. 

Za to jim děkujeme.

Oběma školám děkujeme za možnost představit se jako partnerská firma. Díky tomu mohou žáci a jejich rodiče získat povědomí o naší činnosti v oblasti kariérního poradenství a můžeme jim ukázat, že spojovat svět vzdělávání a svět práce má smysl.

Děkujeme i BD SENSORS s.r.o. Buchlovice, RayService a.s. Staré Město, Frontio NET s.r.o. Zlín, Alucast s.r.o. Tupesy, Thermacut k.s. Uherské Hradiště, Zálesí a.s. Luhačovice a Městskému úřadu Staré Město za podporu a spolupráci.