Návštěva soudního jednání

02. listopadu - 07:30
Svatováclavská 568, 686 01 Uherské Hradiště

LISTOPAD - MĚSÍC PRÁVA

V rámci našich listopadových akcí, které se ponesou v duchu právnických povolání, jsme si pro Vás připravili návštěvu soudního jednání na Okresním soudu v Uherském Hradišti.

Zúčastníte se celého soudního jednání se soudcem Mgr. Michalem Tománkem, po skončení líčení bude také prostor pro diskusi a Vaše dotazy.

 

Cílem bylo získat jasnější představu o tom, jak vypadá pracovní den soudce, jeho náplň práce, také jaký by měl být ten, kdo chce právnické povolání vykonávat.

Sešlo se celkem 20 studentů z Gymnázia Staré Město a jedna studentka z Gymnázia v Uherském Hradišti.

Soudce Mgr. Michal Tománek asi hodinu před začátkem jednání vysvětlil studentům, jak zpravidla probíhá soudní jednání, povídal o povolání soudce. Studenti se ptali na možnosti studia VŠ, další vzdělávání soudců apod. Poté je seznámil s případem, protože se jednalo už o třetí jednání.

O přestávkách studenti opět diskutovali a ptali se na nejrůznější záležitosti. Protože soudní jednání se protáhlo, dotazování svědků se prodloužilo až do odpoledních hodin, nabídl pan soudce zájemcům ještě další schůzku, kde se mohou k jednání vrátit.

Program

  1. Sraz před budovou soudu v 7:30
  2. Úvod do problematiky
  3. Zahájení soudního jednání v 8.30 hodin
  4. Výslechy svědků, vlastní průběh soudního jednání (konec nelze přesně stanovit)
  5. Na závěr proběhne diskuse se soudcem Mgr. Michalem Tománkem, prostor pro dotazy

Určitě bychom všichni chtěli poděkovat za velmi vstřícný přístup soudce, jeho otevřenost a příjemné vystupování.