Návštěva Okresního soudu v Uherském Hradišti

17. června - 08:30
Svatováclavská 568, 686 01 Uherské Hradiště

Mnoho žáků a studentů přemýšlí nad tím, jakou profesní dráhu si zvolí pro svůj budoucí život. Většinou si přejí, aby je práce bavila a dobře živila. Nejlepším pomocníkem pro rozhodování je poznání jednotlivých profesí a jejich pracovního prostředí.

Pro ty, kteří se zajímají o právnická povolání, může být velmi zajímavou příležitostí i zkušeností poznání soudního jednání. Pro zájemce z řad studentů 2. a 3. ročníku z oboru Gymnázium ze Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město jsme domluvili účast na soudním jednání na Okresním soudu v Uherském Hradišti. Návštěva soudu proběhla v pondělí 17. června 2019 od 8:30 hodin.

Studenti se zúčastnili hlavního líčení u trestního soudu, které bylo ukončeno vynesením rozsudku, poznali roli soudce, státního zástupce a dalších osob i poučení jednotlivých účastníků.

Přihlášení na akci

Pokud máte zájem se soudního jednání také zúčastnit, můžete se přihlásit zde, zasláním zprávy přes naše facebookové stránky nebo nám napište na: sylva.stepitova@visc.cz.

Přihlašování na akci bylo již ukončeno. Děkujeme za Váš zájem.

Hodnocení akce

Pokud jste se akce zúčastnili, budeme rádi, pokud nám zde sdělíte své hodnocení.

Děkujeme.

Doprava bude zajištěna, je třeba se přihlásit. Pokud by bylo více zájemců, než je kapacita soudní síně, připravíme další jednání.

Program

  1. Sraz před budovou soudu.
  2. Úvod do problematiky.
  3. Zahájení soudního jednání.
  4. Výslechy svědků, vlastní průběh soudního jednání (konec nelze přesně stanovit).
  5. Na závěr proběhne krátká diskuse.

Poděkování

Děkujeme paní soudkyni Okresního soudu v Uherském Hradišti Mgr. Evě Šišperové za její ochotu a vstřícný přístup.