Beseda na téma Armáda ČR – její vize, poslání a vy

08. října - 13:00
Velehradská 1527, 686 03 Staré Město

ARMÁDA - NEJEN ZAMĚSTNAVATEL

Jedním z možných zaměstnavatelů je také Armáda ČR, která hledá nejen řadové vojáky, ale také mnoho specialistů napříč odvětvími.

1. října 2018 zahajuje svou činnost nové Rekrutační středisko Zlín. Také v této souvislosti jsme se rozhodli uspořádat besedu zaměřenou nejen na možnosti zaměstnání ve službách vlasti, ale také na armádu jako takovou, její vize, směřování, úlohu v demokratickém systému a možnosti studia na středních i vysokých vojenských školách.

Celým programem nás provedl prap. Roman Prachař z Rekrutačního střediska Krajského vojenského velitelství ve Zlíně.

Besedy se zúčastnilo 16 studentů ze 3. a 4. ročníku gymnázia ze Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě.

Studenti se dověděli, že Armáda ČR funguje jako firma, má celkem 5 praporů, nabízí široké spektrum pracovních pozic, zajímavé benefity, pracovní poměr již běhen studia na VŠ, výsluhy, vzdělávání, práci na misích a jiných aktivitách.

Další část besedy byla zaměřena na možnosti studia na vojenských vysokých školách, zmiňována byla především Univerzita obrany.

Pro středoškolské studenty bylo zajímavé setkání s rozmanitostí oborů, které lze v rámci armády a jejích vysokých škol studovat. Zjistili, že si mohou vybírat ze široké škály oborů od zdravotnických profesí (medicína, zdravotnický záchranář), přes technické obory, elektrotechniku, elektroniku až po vojenské piloty.

Program

  1. Armáda ČR – prezentace instituce – vize, cíle, poslání
  2. Rekrutační středisko Zlín – součást KVV Zlín od 1. 10. 2018 – jeho úkoly
  3. Možnosti zaměstnání a studia na vojenských vysokých školách
  4. Diskuze