Spolupráce Frontio & VISC

Už dva roky spolupracujeme se společností Frontio NET s.r.o.

Jednatele společnosti Pavla Slovenčíka jsme oslovili hned na začátku naší činnosti, protože jsme potřebovali vytvořit webovou aplikaci. Brzy se naše spolupráce a vzájemná podpora rozšířila.

Právě společnost Frontio NET je dobrým příkladem propojování studentů s firemní praxí.

Frontio & VISC

"Díky spolupráci s paní Štěpitovou a společností VISC a jejich jedinečnému řešení propojování vzdělávání s firemní praxí, jsme navázali dlouhodobou a zajímavou spolupráci s pěti studenty Obchodní akademie v Uherském Hradišti.

Na začátku se studenti několik měsíců intenzivně učili a řešili jednodušší úkoly. Postupně se propracovali do fáze, kdy jsou schopni pracovat samostatně, řešit reálná zadání z praxe dle jasně definovaného zadání, plnit úkoly na interních i klientských projektech pro naše zákazníky nejen v ČR.
Důležitou součástí zapracování každého studenta byl individuální přístup. Zaměřili jsme se na vylepšení jeho odborných znalostí tak, aby co nejefektivněji zvládl konkrétní problematiku daného projektu.

Oceňujeme myšlenku a cíl společnosti VISC."

Pavel Slovenčík, jednatel společnosti Frontio NET

Pracovníky společnosti Frontio NET s.r.o. jsme oslovili, aby nám napsali pár slov o jejich činnosti ve společnosti a o tom, jak tuto vzájemnou spolupráci hodnotí.

Rostislav M.

Na Frontiu se mi libí, že mají skvělé podmínky pro práci. Můžeme pracovat z domu a mít flexibilní pracovní dobu. Důležité však je splnit práci do určeného termínu. Samozřejmě máme svoji kancelář, kde můžeme také pracovat.

V oblasti front-endu webových stránek jsem se hodně nového naučil a posunul dál. Stále se zlepšuji v tom, co mě baví. Za co Frontiu děkuji – že mi pomáhají se stále posouvat dál.

Pro mě jako pro studenta 3. ročníku je to velká zkušenost. Za práci ve Frontiu jsem hrozně rád. Baví mě.

Dominik Ř.

Od začátku března funguji ve firmě a nemůžu si spolupráci vynachválit. Práce je velmi pohodlná, protože mohu pracovat z domova a komunikace mezi mnou a firmou je velmi rychlá a spolehlivá. I když je někdy potřeba dojet i do firemní kanceláře, která sídlí ve Zlíně, je pro mě cesta pohodlná a do kanceláře se velmi těším.

Je vidět, že firma se posouvá dopředu a i mé vědomosti a zkušenosti. Praxe je velmi důležitá, a ve Frontiu ji dokážu získat na vysoké úrovni.

Od první schůzky jsem cítil, že spolupráce bude pro mě velice přínosná. Každá hodina mi dala strašně moc. Od první práce vidím velký pokrok, ať už je to o přemýšlení nad kódem, ale také psaní samotného kódu. Hlavně vidím, že si dokáži všímat postupem času víc a víc detailů, které jsou v koncovém důsledku velmi důležité. Cítím, že jdu ve správných stopách, abych v budoucnu měl práci, která mě strašně moc baví.

Více o Dominikovi si můžete přečíst také zde.

Petr H.

Práci ve Frontiu jsem si vybral proto, že se dlouhodobě zajímám o tvorbu webových stránek. Po půl roce, co zde pracuji, mohu říct, že mi firma rozšířila a upevnila znalosti v jazyce HTML, CSS a v preprocesoru LESS.

Díky ochotnému a přátelskému šéfovi jsem se ve firmě rychle zapracoval a osvojil si práci front-end developera. Každý měsíc také chodíme na teambuilding, který podporuje přátelskou atmosféru ve firmě.

Hlavní výhoda, která se mi na práci ve Frontiu líbí, je možnost pracovat z jakéhokoliv kouta světa. Není tudíž nutné sedět dlouhé hodiny v kanceláři. Dále se mi líbí rozmanité množství projektů, na kterých pracuji a které mi umožní se postupně zdokonalit. Výsledek své práce poté vidím v reálném životě, což mě motivuje k další práci.

Jan D.

Pro některé z nás byla nabídka práce už při studiu skoro život-měnící. Nevěděl jsem, kam po škole, jak se uplatnit, či jaká práce by se mi hodila. Díky této možnosti, jsem zjistil, že mě webařina docela baví, i když jsem se před tím o ni nikdy nezajímal a jazyky HTML a CSS mi byly cizí. Nyní už tomu tak není.

Postupně jsem se za asistence Pavla Slovenčíka zlepšoval a zrychloval svoji práci i její kvalitu. Díky jeho ochotě poradit mi kdykoli jsem to potřeboval, jsem se dostal na svoji stávající úroveň mnohokrát rychleji, než bych to dokázal sám. Za což jsem vděčný.

Práce není nudná, pořád mám nové úkoly, které se liší a s každým projektem dostávám nové zkušenosti.

Prostředí v kanceláři je přátelské, pracují tu s námi super lidi.

Jsem velmi šťastný za příležitost, která se mi naskytla, protože mi dala nový směr v životě.

Děkujeme společnosti Frontio a jejím studentům za rozhovory.